- Hoşgeldiniz

Bandırma Firma Rehberi – Bandırma İş İlanları – Bandırma Haberleri

Sitemizde Toplam 90 Firma, 260 Haber, 8 Ürün ve 12 İlan Bulunuyor.

NÖBETÇİ ECZANELER
Sonuç bulunamadı.

Üye Olup Firmanızı Ekleyebilirsiniz

ÜYE OL GİRİŞ YAP

SON EKLENEN FİRMALAR

CUMHURİYET Tarihinin Rekorunu Kırdık !!!

Ana Sayfa » Haberler » Güncel Haberler » CUMHURİYET Tarihinin Rekorunu Kırdık !!!

Mayıs ihracatı, geçen yıla göre yüzde 5,8 artışla 13 milyar 412 milyon dolar oldu.

Mayıs ayı toplam mal ihracatının önceki yılların TÜİK mayıs ayı rakamlarını geçtiğini belirtenTürkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi, ihracatta mayıs ayı cumhuriyetrekorunun kırıldığını söyledi.

DIŞ TİCARET AÇIĞI GERİLEDİ
cumhuriyet tarihinin rekoru kirildi 1401625021 7884 CUMHURİYET Tarihinin Rekorunu Kırdık !!!

 

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, "İhracat ilk 4 ayda yüzde 8,5 arttı,ithalat yüzde 4,2 geriledi. Bu gelişmeler neticesinde, ilk 4 ayda dış ticaret açığının yüzde 24gerilemesi son derece olumlu" dedi. Büyükekşi, mayıs ayı ihracat rakamlarınındeğerlendirilmesi amacıyla Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası'nda düzenlenen basın toplantısında, yılın ilk 5 ayında ihracatın geçen yıla göre yüzde 8 artışla 67 milyar 92 milyon dolarolduğunu söyledi. Son 12 aylık ihracatın yüzde 1,7 artışla 156 milyar 145 milyon dolarayükseldiğini aktaran Büyükekşi, mayıs ayı ihracatının ise geçen yılın aynı ayına göre yüzde 5,8 artışla 13 milyar 412 milyon dolar olduğunu bildirdi.

YÜZDE 25 ARTIŞ YAŞANDI
Dış ticaret rakamlarının açıklandığı Şanlıurfa'da ilk 5 ayda yüzde 25 ihracat artışı yakalandığını vurgulayan Büyükekşi, "Şanlıurfa'nın, önümüzdeki yıllarda çok daha fazla ihracat yapacağına inanıyoruz. Zira Şanlıurfa'nın, GAP'ın sulama projelerinin tamamlanmasıyla muazzam tarımsalüretim potansiyelini daha etkin değerlendireceğini düşünüyoruz. İlimiz, demir-çelik eşyalar, elektrikli makine ve cihazlar, plastik ve mamullerinde ihracatını geliştiriyor" dedi. Türkiye ve dünya ekonomisindeki gelişmeleri de değerlendiren Büyükekşi, küresel ekonomide normale alışma süreci devam ederken, paradigma değişimlerini iyi okumak gerektiğini, çünkü oyununkurallarının yeniden şekillendiğini ifade etti.

'İNİŞ SEYRİNDE DEVAM EDECEK'
Büyükekşi, finansal kaynak maliyetlerinde yaşanabilecek artışlara hazırlıklı olunması gerektiğine dikkati çekerek, ABD'de ikinci çeyrek göstergelerinin nispeten daha iyimser olduğunu, Çin'in ise daha yavaş da olsa yine en hızlı büyüyen pazarlardan biri olmaya devam edeceğiniöngördüklerini kaydetti. Konuşmasında TUİK'in açıkladığı dış ticaret verilerine de değinen Büyükekşi, şöyle devam etti: "İhracat ilk 4 ayda yüzde 8,5 arttı, ithalat yüzde 4,2 geriledi. Bu gelişmeler neticesinde, ilk 4 ayda dış ticaret açığının yüzde 24 gerilemesi son derece olumlu. Tüm bu gelişmeler, cari açığın 2014 yılında olumlu iniş seyrine devam edeceğini gösteriyor. Büyüme yeniden dış ticaret tabanına döndü ve büyümede ihracatın ağırlığı arttı. Yılın ilk 4 ayı itibariyle dış ticaretin büyümeye yaklaşık 3 puanlık bir katkı yapmasını öngörüyoruz."

 Haber7

01 Haziran 2014 tarihinde eklenmiş ve 75 kez okunmuş.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

YorumunuzBandırma Eleman İlanları Bandırma Rehberi Bandırma İş İlanları Bandırma Haberleri Bandırma Nöbetçi Eczaneler

Bandırma Rent A Car - Bandırma Araç Kiralama