- Hoşgeldiniz

Bandırma Firma Rehberi – Bandırma İş İlanları – Bandırma Haberleri

Sitemizde Toplam 90 Firma, 260 Haber, 8 Ürün ve 12 İlan Bulunuyor.

NÖBETÇİ ECZANELER
Sonuç bulunamadı.

FİRMANIN EKLEDİĞİ HABERLER

FİRMAYA E-POSTA GÖNDER

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-Posta Adresiniz

Mesajınız

Güvenlik Sorusu 6 + 1 = ?

Nizam Şömine & Barbekü – Dekorasyon – Bina Taş Kaplama

Adres : Tüm İllerde Hizmetimiz Mevcuttur

Telefon : 0544 440 14 63

Telefon 2 : 0544 440 14 63

Faks : 0544 440 14 63

-

-

 

TAŞ KAPLAMA – ŞÖMİNE – BARBEKÜ – KAYRAK – DEKORATİF TAŞ KAPLAMA ve DAHA FAZLASI İÇİN LÜTFEN İLETİŞİME GEÇİNİZ

TÜM İLLERE HİZMET VERİLMEKTEDİR. ŞİPARİŞ VE DETAYLI BİLGİ İÇİN

  0544 440 14 63   –   0544 440 14 63  –   0544 440 14 63

Şömine Kullanımı Hakkkında Pratik Bilgiler Nelerdir, Nelere Dikkat Edilmelidir?
Güvenlik ve ısı iletkenliği son derece önemlidir şöminenin kurulumunda ve  randımanlı ısı elde edilmesi açısından.

Şömine uzman ekiplerce, dışarıdan hava akımına elverişli şekilde ve
şöminenin bulunduğu ortama uygun olarak kurulmalıdır.

Şömine kurulurken şömine baca bağlantısı açısı 0o ile 45o  arasında olmalıdır. Baca bağlantısında esnek metal boruların kurulması ileriye dönük olarak sıkıntı doğura bilir.

Şömineden şayet istenile oranda randıman alınamıyorsa bunun en başlı sebeplerinden ilki yanlış yapılan baca bağlantısıdır.Baca ve baca bağlantılarında dikkat edilmesi gereken hususları şu şekilde sıralıya biliriz.

*Hazneden elde edilen ısıya dayanıklı ve yoğunluğa bağlı olarak sızdırmama özeliği olması gerekir.
*Baca içi kesit alanın dairesel olmasına dikkat edilmelidir.
*İzolasyonun iyi yapılması gerekir.
aydin somine barbeku tas duvar bina tas kaplama 3 Nizam Şömine & Barbekü  Dekorasyon  Bina Taş Kaplama*Baca genişliği, haznenin modeline ve baca yüksekliğine bağlı olarak kurulmalıdır.
Kapalı haznede haznenin her yerini kapalı olması ısının sıkışmasını sağlar. Isının sıkışması pik döküm haznenin ısı alış verişini kolaylaştırır.Ve bu mantık ile aynı miktarda odun yakarak açık haznede %20 ısıdan faydalanılırken Kapalı haznede bu miktar %90 lara kadar çıkar.
Açık hazne kapalı hazneye oranla hava girişi 150-160 kat daha fazladır.akışkanlarda gaz-sıvı alanı daraldıkça hız artar.Bu fizik teorisinden faydalanılarak kapalı haznelerde hazne altında yapılan küçük hava girişlerinden haznenin içerisine giren hava,hazne içerisindeki ızgara delikleri ile havaya eşit bir şekilde dağıtarak,haznenin olanından daha sağlıklı ve hareketli yanmasını sağlar.
Hareketli bir şekilde yanan ateş açık haznelerdeki gibi birden baca boşluğuna açılmaz, ateş yükselir yükselmez hazne üzerinde bulunan alev kırıcı dediğimiz davlumbaza vurarak ısıyı hazneye dağıtır ve haznenin daha fazla ısınmasını sağlar.buda sizin evinizi homojen bir şekilde ısıtmanız anlamına gelir.
Açık hazneli şömineler yanmadığı zaman azgının açık olması sebebiyle normalde oda içerisindeki sıcak hava kaybına da sebep olurlar.Açık hazneleri kapalı hazneli sisteme çevirmek çok zor,hatta imkansızdır.Fakat kapalı sistem kazanların özelliklerine göre açık yanma özelliği de mevcuttur.
Açık hazneli şöminelerde bacadan gelebilecek hava akımı ile alev bire bir temas ederek dumanı geri verme (tütme) riskini doğurur.Fakat bu kapalı hazneli modellerde %0 dır.:

Mevcut Şöminemi Yıkmadan Kapalı Hazne Yerleştirebilir miyim?

Mevcut Şöminenize kapalı hazne bir kazan yerleştirilebilmesi imkansızdır.bunun nedenleri aşağıda mevcuttur;

Kapalı hazneli bir şöminenin vermiş olduğu sıcaklığın çok yüksek dereceleri bulması nedeniyle daha önceden yaptırmış olduğunuz şöminenizin yalıtımı ve izolasyonu buna dayanıklılık göstermeyeceği,
Şömine yıkılmadan yapılan bacalarda oluşabilecek sızmalar,şöminenizin randımanını düşürecek ve sağlıklı bir şekilde yanmasını engelleyecektir.
Mevcut şöminenizin ağız genişliği ile hazne ağız genişliğinin birbirini tutmaması Mevcut Şöminenize kapalı hazne bir kazan yerleştirilebilmesini imkansız kılar.

somine barbeku tas duvar bina tas kaplama 10 Nizam Şömine & Barbekü  Dekorasyon  Bina Taş KaplamaŞöminede ne yakabilirim ?

Kapalı hazneli şöminelerde firmamız olarak meşe odununu tavsiye ediyoruz.
Nedeni;
Meşe odunu diğer odunlara oranla ısı kalorisi yüksek ve yağ miktarının düşük olması, buna bağlı olarak his yapmamasından ötürü tercih edilir.
Unutmayınız; yaş ve kötü kalite odun daha az ısı performansı, daha çok odun sarfiyatı, daha fazla duman ve is anlamına gelir.

Şöminede yakılmaması gerekenler:

Yeni kesilmiş ağacın verimi daha düşüktür ve daha çok katran oluşmasına neden olur. Kurumamış (yaş) ağaç ateşi boğarak şöminenizden istenilen verimi almanıza engel olur. Sert mineral yakıtlar örneğin kömür, vb…Afrika kökenli ağaçlar: örneğin akaju, Tuzlu ortamda beklemiş odun ve ağaçlar.
Şömineyi ilk yakma işleminde kesinlikle alkol,akaryakıt,mazot,yağ vb gibi kimyasal maddelerin kullanımı yasaktır.

 

Şömine yanma kuralı:
Şömineyi ilk yakar iken sadece bir gazete yaprağı ve bir tutam kuru odun (kavak-tahta) sizin için şömineyi yakmanıza yeterli olacaktır.(Bu işlemi yapar iken baca klapesini mutlaka açık tutunuz)
Kapalı hazneli şöminelerde; yanar halde bir şömineye odun atar iken baca klapesi açık duruma getirildikten sonra kapak yavaşça açılarak içerisine odun atılabilir. Odun uzunlukları 35-50 cm arasında olmalıdır.

somine barbeku Nizam Şömine & Barbekü  Dekorasyon  Bina Taş Kaplama

 

Kapalı hazneli şöminelerde doldurma kapasitesi 10-12cm çapında 3 kütük dür.Bir sonraki kütük atma işlemi mutlaka diğer kütüklerin yanmasından sonra alevin hızını kaybettiği anda atılmalıdır.çok canlı yanan bir ateşin üzerine odun koymaktan kaçınınız
Kapalı hazneli şöminelerde firmamız olarak meşe odununu tavsiye ediyoruz.

Nedeni;
Meşe odunu diğer odunlara oranla ısı kalorisi yüksek ve yağ miktarının düşük olması, buna bağlı olarak his yapmamasından ötürü tercih edilir.

Üst kat ısıtması nasıl olur ?

Şömine bacasının geçtiği odayı (çocuk odası-yatak odası v.b)ısıtmak için; Odadan geçen bacanın içerisine yerleştirilen nikel çelik boru ile altta soğuk hava giriş menfezinden aldığı soğuk havayı baca içerisinden kaçan sıcak hava ile ısıtarak yukarı doğru yükselerek menfezden çıkar.Böylelikle kapalı sistem haznelerde oluşan %10-%20 ısı kaybından da faydalanmış olursunuz

 

BARBEKÜLER

Eski tarihin güzelliğini günümüze taşıyan barbekü modelleri yeni nesil çeşitleri ile modernliği temsil ediyor.

somine barbeku tas duvar bina tas kaplama 6 Nizam Şömine & Barbekü  Dekorasyon  Bina Taş Kaplama

Barbekülerin yapısında taş, mermer, granit, tuğla, kiremit, beton, ateş tuğları gibi farklı malzemeler kullanılmaktadır. Barbekü modelleri genel olarak köylerde, bahçeleride, teras ve dağ evlerinde kullanılan bir nevi şömine alternatifleridir. Barbekü Modelleri Fiyatları ise farklı yapılandırmalara göre değişmektedir.

En çok tercih edilen barbekü çeşitleri ise balkon barbekü ve bahçe barbekü olarak bilinmektedir. Modern çağ içerisinde eskilerin anılarını canlandırıp nostaljik bir hava içerisinde romantizmin doruklarına ulaşmak barbekü modelleri ile  sağlanabilir.

Estetik ve dekorasyon anlayışının giderek geliştiği bir konsept altında barbekü modelleri farklı imajlara bürünerek karşımıza çıkmaktadır.

09 Nisan 2014 tarihinde eklenmiş ve 3.321 kez okunmuş.
Resim 1
Resim 2
Resim 3
Resim 4
Resim 5
Resim 6
Resim 7
Resim 8
Resim 9
Resim 10
Resim 1 Resim 2 Resim 3 Resim 4 Resim 5 Resim 6 Resim 7 Resim 8 Resim 9 Resim 10

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Firma Harita Bilgisi

İlgili Terimler : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,


Bandırma Eleman İlanları Bandırma Rehberi Bandırma İş İlanları Bandırma Haberleri Bandırma Nöbetçi Eczaneler

Bandırma Rent A Car - Bandırma Araç Kiralama